HRS SMARTY 3X V 1.1 - HŐVISSZANYERŐS LÉGKEZELŐ
Nincs raktáron
A HRS Smarty 3X V 1.1 - Hővisszanyerős légkezelő egyedi tulajdonságai:

Lakásszellőzetető hővisszanyerő egységek magas hatásfokú keresztáramú hővisszanyerővel, fali szereléshez.
HRS Smarty hővisszanyerős légkezelő berendezések alkalmazási területei:
A légkezelő egység kiválóan alkalmas házak, irodák és egyéb levegő kezelését igénylő helyiségekhez, mint például: iskolák, apartmanok, konferenciatermek, stb.
HRS Smarty hővisszanyerős légkezelő berendezések kivitele:

A keresztáramú hővisszanyerő hatásfoka: 94%-ig
Higiénikus kialakítású cseppvíz tálca
100%-os motorizált by-pass (éjszakai szabadhűtés opció lehetséges)
Szendvicsszerkezetű panel, 20-30 mm EPP szigeteléssel
Felsőkategóriás (A1) légtömörség
Okosvezérlés opció
Ventilátor:

Magas hatásfokú, alacsony zajszintű EC ventilátorok melyek megfelelnek az ErP2015 előírásnak
Hőcserélő

Kereszt-ellenáramú hővisszanyerő műanyag lamellákkal
Szűrő

G4/G4 lapszűrők, opcionálisan F7 osztályú szűrővel (nagy szűrőfelülettel a hosszú élettartamhoz ~ 6 hónap)
Opciók

Smarty X V két méretnagyságban, max. légszállítás 175-370 m3/h).
Smarty 2XC/3X V négyféle kivitelben érhető el:
premium V1.1
advanced V1.2
Beépítés

oldalfalra
Tartozékok, kiegészítők

Kettő vezérlőpanel opció:
miniMCB
miniMCB basic
Távvezérlés lehetőségek:

Oldalfali vezérlő egység, HRS Stouch
Miért fontos a szellőztetés?
Életünk jelentős részét lakásunkban/házunkban töltjük, így nagyon fontos odafigyelnünk a minket körül vevő levegő minőségére..

Egy bezárt, „túl jól szigetelt” lakás levegője káros lehet egészségünkre, valamint általános közérzetünket is nagyban befolyásolja. Ilyen káros folyamatok lehetnek akár a por felgyülemlése, a CO2 tartalom feldúsulása, a penészedés elterjedése, amik később akár az épület állagára is hatással lehetnek. Minden esetben gondoskodnunk kell lakásunk kellő átszellőztetéséről, amely többségben a „klasszikus” megoldással, egyszerű ablak nyitással és ablakon való szellőztetéssel valósul meg. Ha végig gondoljuk ezt a folyamatot, akkor láthatjuk, hogy ebben az esetben mit is teszünk? Valójában az ablakon keresztül kiengedünk némi fáradt és elhasználódott levegőt (de természetesen nem az összest), és ezzel párhozamosan kiengedjük a lakás hőjét is. Mit kapunk vissza? Jórészt friss, de hideg levegőt. Az egész egy nagy energiapazarlás, nem is beszélve arról, hogy ezt a folyamatot nem tudjuk állandósítani és kontrollálni

A hővisszanyerős szellőztetésről:
Az ablak nyitós szellőztetéskor duplán is energiát veszítünk: egyszer, mikor kiengedjük a hőenergiát, aztán másodszor, mikor a beengedett hideg levegőt fel kell fűtenünk. Hővisszanyerős szellőztető berendezést alkalmazva ezen elpazarolt energiákat nem dobjuk ki (szó szerint) az ablakon. A központi hővisszanyerős szellőztető készülék lelke a hőcserélő: az elhasználódott (kifelé szívott) levegő keresztül halad és leadja a hőenergiáját a hőcserélőnek, majd a párhuzamosan érkező (befelé fújt) friss levegő szintén itt keresztül haladva felveszi ezt a hőenergiát, és felmelegítve érkezik be a lakásba. Fontos tudni, hogy ezen keresztirányú hő cserélésnél a szállított hő leadása és felvétele, a légáramok keveredése nélkül valósul meg.

A hővisszanyerős rendszer:
Fontos ismernünk azonban, hogy ez a berendezés egy nagy egésznek csak egy része.

Egy komplett központi hővisszanyerős szellőztető rendszer szíve természetesen maga a szellőztető berendezés. A friss és az elhasznált levegő különböző légtechnikai csöveken, elosztó dobozokon, beszívó és kifúvó paneleken érkezik be illetve távozik ki a lakásból, érintve a szellőztető berendezést. Ezen rendszer kiépítését minden esetben pontos tervezési munka előzi meg, kialakítva a legoptimálisabb szellőztetés kialakítását otthonunkban.
Összehasonlítás
Kedvencekhez
Nyomtat